Karty dzięki którym zbieramy mile lotnicze i wymieniamy je na darmowe bilety lub noclegi

MileJest kilka sposobów na gromadzenie mil lotniczych, nie tylko po przez loty. Jednym z nich są karty, dzięki którym podczas codziennych wydatków przy okazji gromadzimy mile, które później możemy przeznaczyć na nasz upragniony lot lub nocleg w dobrym hotelu sieciowym (IHG, Hilton, Club Carlson, itd.)

1.   Karta mBank Miles & More  – to okazja dla osób chcących latać taniej! mBank jest obecnie partnerem nr 1 programu Miles and More. Ta

button KK Miles and More

Co daje nam Karta kredytowa Miles & More oferowana przez mBank?

 • Płacicie kartą za codzienne zakupy i zbieracie mile premiowe w programie Miles & More - mile za zakupy naliczane są za każdą płatności kartą. Im więcej płacicie, tym więcej zyskujecie mil:

Miles&More_przelicznik

 • Zyskacie pakiet 2 000 mil powitalnych na start za pierwszą transakcję bezgotówkową kartą Miles & More w ciągu 3 miesięcy od wydania karty;
 • Możecie wymieniać zebrane mile na bilety lotnicze w dowolnie wybrany zakątek świata!

RODZAJE OFEROWANYCH KART:

mBank oferuje nam dwa typy kart: Kartę Miles & More (Visa lub Mastercard) oraz Kartę Miles & More Premium (Visa lub Mastercard)

KK_MilesMore
Za kartę Miles and More nie zapłacimy opłaty rocznej w wysokości 200 zł, jeżeli wykonamy nią transakcję na min. 18.000 zł w ciągu roku lub 240 transakcji czyli ok 20 transakcji na miesiąc.

KK_MilesMore_Premium

Za kartę Miles and More Premium nie zapłacimy opłaty rocznej po wykonaniu transakcji na kwotę 60.000 zł w ciągu roku. Poniesiemy natomiast obniżoną o 50% opłatę po wykonaniu transakcji na kwotę 40.000 zł.

I jeszcze jedna bardzo ważna informacja Mile Miles & More będą ważne bezterminowo jeśli aktywnie będziemy korzystać z karty kredytowej.

button KK Miles and More

2. Karta Diners Club Miles & More

dc_lot_362x228Karta ta jest niezależną od banku karta płatniczą dająca możliwość szybkiego zwiększenia stanu konta Miles & More.

Tak samo jak w przypadku karty mBanku na start otrzymamy 2000 mil Miles&More. I tak samo jak w przypadku karty mBanku za każde wydane 5 zł bezgotówkowo kartą otrzymamy 1 mile w programie Miles&More. Dodatkowo m.in dostajemy ubezpieczenie w podróży oraz 5 wejść do saloników biznesowych na lotniskach. Koszt roczny karty to 350 zł (karta klasyczna Diners 300 zł.

>>> Więcej informacji o Karcie Diners Club LOT Miles & More <<< 
Mile Diners

3. Karta Citi PremierMiles 

Karta kredytowa Citibank PremierMilesKarta Citibank PremierMiles nie jest powiązana z programem Miles&More jest to specjalna oferta dla klientów ceniących sobie swobodę finansową i często podróżujących po świecie. Dzięki tej karcie zbieracie Citi Mile, które możecie wymienić na bilety lotnicze, miejsca w hotelach i CashBack.

button PremierMiles

Partnerzy programu premiowego:
programy

Do Polski lata pięciu partnerów Citibank (z 11), są to British Airways, Air France / KLM, Czech Airlines oraz Qatar Airways. W Polsce znajdują się wszystkie 3 sieci hotelowe (Club Carlson, IHG, Hilton)

Zalety karty Citibank PremierMiles:

 • Za każde wydane 5 zł otrzymamy 1 Citi Mile (liczą się wyłącznie transakcje bezgotówkowe;
 • Citi Mile można wymienić na mile jednego z jedenastu programów linii lotniczych lub punkty jednego z trzech partnerów hotelowych (stosunek wymiany 2,47 Citi Mili = 1 mila lotnicza);
 • Na start otrzymujemy 2.000 mil powitalnych (obecnie trwa promocja 20.000 mil powitalnych, ale żeby je otrzymać musielibyśmy zrobić obrót na karcie przez pierwsze 3 miesiące w wysokości 12 tys. zł) ;
 • Zebrane mile nigdy nie wygasają;
 • Możliwość zniesienia opłaty za kartę w wysokości 18zł/m-c (np. po pół roku użytkowania dzwonimy na infolinię i mówimy, że chcemy zrezygnować z karty wówczas przełączają nas do działu utrzymania klienta i tam powinniśmy sobie wynegocjować zwolnienie z opłaty miesięcznej, a jak ktoś jest dobrym negocjatorem to i zwrot już poniesionych opłat). CitiBank na pewno będzie chciał się z nami dogadać.

citi-handlowy-premiermiles-karta-kredytowa

Wymiana Citi Mil na punkty:
odbywa się w stosunku 2,47 Citi Mili (2 mile + 0,47 mili na poczet podatku) na 1 punkt w programie partnera. Możliwe jest również otrzymanie nagrody w postaci CashBack – 49,38 Citi Mili (9,38 mili na podatek) = 1 zł, czyli realny CashBack karty PremierMiles wynosi 0,4%.
button PremierMiles

 

Kilka słów o programie Miles&More

Miles & More – to największy w Europie program lojalnościowy. W maju 2008 posiadał 15 milionów członków. Program został zapoczątkowany przez Lufthansę w 1993 roku, a obecnie obejmuje on 13 europejskich linii lotniczych. Program umożliwia pasażerom gromadzenie mil podczas podróży, które można wymieniać na nagrody oraz zyskać wyższy status, dający korzyści podczas podróżowania. Program jest bezpłatny i każdy może do niego dołączyć.

Każdy, kto posiada na swoim koncie dużą liczbę mil statusowych podróżuje wygodniej, szybciej i w większym luksusie. Program Miles & More oferuje cztery poziomy uczestnictwa dla osób często podróżujących, a każdy z nich jest ważny przez okres minimum dwóch lat.

Korzyści w skrócie:
korzryści

Po zarejestrowaniu się stajecie się pełnoprawnym uczestnikiem programu Miles & More. W chwili, gdy zdobędziecie pierwszą milę premiową, korzystając z usług jednego z naszych partnerów programu, a mila ta zostanie zapisana na Twoim koncie, otrzymacie stałą, plastikową kartę Miles & More.

Partnerzy Programu:

Linie lotnicze członkowie programu Miles and More : Lufthansa, Air Dolomiti, Augsburg Airways, Brussels Airlines, Contact Air, Eurowings, Lufthansa CityLine, Lufthansa Italia, Austrian Airlines, PLL LOT, Swiss International Air Lines, Adria Airways, Croatia Airlines, Luxair.
Partnerzy Star Alliance : Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air New Zealand, Air India, ANA, Asiana Airlines, BMI, EgyptAir, Ethiopian Airlines, SAS, Singapore Airlines, South African Airways, Spanair, TAP Portugal, Shanghai Airlines, Thai Airways International, Turkish Airlines, United Airlines.
Partnerzy regionalni Star Alliance: Blue1, Adria Airways, Croatia Airlines.
Pozostali partnerzy:  Air Malta, Cimber Air, Cirrus Airlines, Condor Airlines, Jat Airways, Jet Airways, Mexicana, TAM Linhas Aéreas.

Button MandM

Kalkulator Milowy jest to przydatne narzędzie dzięki któremu możecie bardzo szybko dowiedzieć się ile zapłacicie mil za upatrzony lot:

>>> TUTAJ ZNAJDZIECIE KALKULATOR MILOWY <<<

Bilety na loty liniami Lufthansa, Swiss, Austrian Airlines, PLL LOT i Brussels Airlines możecie zarezerwować na 361 dni do przodu. W przypadku pozostałych linii lotniczych możecie rezerwować bilet z 331 dniowym wyprzedzeniem.

button rezerwacja MM

Ważność mil:
Mile lotnicze ważne są przez 36 miesięcy dla osób nie posiadających wysokiego statusu w programie Miles and More. Ważność mil można przedłużyć dokonując zakupów raz w miesiącu ( w sklepach Alma – Klub Konesera). Tak jak pisaliśmy o kartach osoby, które posiadają kartę kredytową Miles and More – mile mają ważne bezterminowo.

Gdzie jeszcze możemy zbierać mile? U innych partnerów Programu Miles & More:

 • za zakup biletów lotniczych na przeloty wszystkich przewoźników zrzeszonych w Star Alliance (m.in. LOT, Lufthansa, Swiss, Austrian) oraz partnerskich linii lotniczych ich pełen spis znajdziemy >>> pod tym linkiem <<<
 • za korzystanie z sieci hotelowych, wypożyczalni samochodów oraz za zakupy u wyselekcjonowanych partnerów;
 • możecie zamienić na mile punkty zdobyte w innych programach lojalnościowych, m.in. PAYBACK, Klub Konesera (Alma);
 • za pisanie recenzji hotelowych w serwisie HolidayCheck – za każdą zatwierdzoną opinię otrzymamy 100 mil.
 • za zapisanie się do newslettera programu Miles&More 500 mil premiowych >>> pod tym linkiem <<< – .

Aktualną ilość zebranych mil można sprawdzić po zalogowaniu na stronie www.miles-and-more.pl

Promocje Milowe: (czyli nagrody Fly Smart)

Możecie zaoszczędzić 50% mil poprzez rezerwację biletów >>> Fly Smart <<<. Taki bilet możecie zarezerwować online na dwa tygodnie, a minimalnie dwa dni robocze przed planowanym wylotem.

Okazje Milowe Miles&More stale dostępne są na stronie:
>>> Promocje milowe Miles & More <<<

Promocja LOTu najMILszy poniedziałek – Poleć LOT-em już od 5 000 mil!>>> Sprawdźcie tutaj promocję LOTu <<<
Od 14.09.2015 do 26.09.2015 możesz wymienić mile na następujące loty:

EUROPEJSKIE:
5 000 mil – lot w jedną stronę,
7 000 mil – lot w obie strony (zamiast 30 000 mil)

AZJA:
20 000 mil – lot w jedną stronę
35 000 mil – lot w obie strony (zamiast 80 000 mil)

Standardowe stawki milowe możecie znaleźć: >>> TUTAJ <<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>