Jak oszczędzać na podróże!

Serdecznie witamy wszystkich naszych czytelników!
Wystartowaliśmy z nowym blogiem/serwisem, który ma Wam pomóc w tanim podróżowaniu. Długo wahaliśmy się czy blog ma się nazywać „Jak oszczędzać na podróże czy „Jak oszczędzać na podróżach padło na tą pierwszą nazwę, ale tak naprawdę będzie i o tym jak oszczędzać na podróże, ale też o tym jak zminimalizować koszty podróży. Dlaczego zdecydowaliśmy się na tą pierwszą nazwę? Odpowiedź jest prosta, bo żeby móc tanio podróżować to musimy posiadać jakiś minimalny kapitał by te podróże odbywać.

JONP_tło

Wiele osób zadaje nam pytania, a ile Was te podróże kosztują i skąd bierzecie na nie pieniądze? Postaramy się pokrótce opisać w jaki sposób można zdobyć pieniądze na tanią podróż i jak tanio podróżować.

Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie: Być czy mieć? Większość z nas wybiera mieć, a wyścig szczurów i pogoń za wszelkimi dobrami materialnymi stała się w Polsce normą. My uważamy inaczej! Wolimy odbyć kilka podróży w roku, niż kupić sobie nowy gadżet czy jakąś inną nową rzecz do domu. Zachęcamy wszystkich do odkładania nawet najmniejszych kwot, polecamy dwa sposoby.

Jeden to „żywa gotówka” i odkładanie drobnych kwot do przysłowiowej świnki, przyda się na wydatki na miejscu do którego się wybierzemy. (Zobaczcie wpis: >>> Jak oszczędzić na wydatkach za granicą <<< ).
Dla nas bardziej efektywny jest drugi sposób.
Zakładamy specjalnie dedykowane konto oszczędnościowe tzw. „podróżnicze” na które będziemy przelewać zaoszczędzone nawet najmniejsze kwoty.

My ze swojej strony polecamy dwa konta oszczędnościowe, które sami posiadamy, a które w bardzo prosty sposób możemy założyć bez konieczności wychodzenia z domu i wizyty w oddziale Banku. Konta te nie generują żadnych opłat, a jest to konto oszczędnościowe w Smart Banku i konto oszczędnościowe Banku BGŻ Optima (gdy np. skończą się promocyjne odsetki w BGŻ Optima przenosimy je do smart Banku; 5 lutego skończyło się promocyjne oprocentowanie 2,8% w BGŻ Optima , więc przenieśliśmy środki do Smart Banku, gdzie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów wynosi 2,8%):

>>> Kliknij, aby założyć „Darmowe Konto wraz z darmowym kontem oszczędnościowym (2,8%) w Smart Banku” <<<

>>> Kliknij, aby założyć „Darmowe Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima” <<<

Dlaczego takie ważne jest założenie konta oszczędnościowego dedykowanego na podróże? Można i bez specjalnego konta oszczędnościowego, ale uwierzcie że gdy zaoszczędzone pieniądze będziecie trzymać na zwykłym koncie lub w śwince to nie będziecie mieli kontroli nad tym ile w danym momencie już zaoszczędziliście na podróże , a przy pierwszej nadarzającej się okazji wydacie te pieniądze na zupełnie inny niż zakładany cel.
Dodatkowo na koncie oszczędnościowym zgromadzone środki będą oprocentowane!
Zaraz powiecie czy warto bawić się w oszczędności małych kwot? My Wam odpowiemy tak warto! Dzięki tym małym kwotom udało nam się zwiedzić już kilka krajów, m.in. Hiszpanię (Barcelonę, Malagę, Madryt), Grecję, Wyspy Kanaryjskie (Gran Canarię, Fuertaventurę, Teneryfę), Włochy (Rzym, Sycylia), Anglię, Czechy, Węgry, a także inne kraje.

No dobrze, ale skąd wziąć te drobne kwoty?
My na początek polecamy dwa sposoby:

Każdy z nas ma jakieś konto w Banku, za które płaci co miesiąc określoną kwotę czy to za prowadzenie konta, za kartę, czy za korzystanie z bankomatów. Wydaję się Wam, że te kwoty są niewielkie? To pomnóżcie miesięczne wydatki razy dwanaście miesięcy i już Wam się uzbiera większa kwota (za którą będzie można kupić bilety lotnicze). Pytanie po co płacić za coś nawet „symboliczną kwotę”, jak można to mieć za darmo. Polecamy dwa całkowicie bezpłatne konta do wyboru, z których sami korzystamy (posiadają gwarancja BFG):

1. Konto T-Mobile (wcześniejsza nazwa Alior Sync): 
>>> Kliknij, aby założyć „Darmowe Konto T-Mobile” <<<
(w T-Mobile Usługi Bankowe powrócił 5% moneyback od płatności kartą! Ze zwrotu mogą skorzystać również dotychczasowi klienci Konta Bankowego T-Mobile. Miesięczna kwota zwrotu została ograniczona do 25 zł. (ale 12 miesięcy * 25 zł daje nam już kwotę 300 zł). By uzyskać miesięczny zwrot w wysokości 25 zł wystarczy wydać kartą wydana do konta co miesiąc min 500 zł i zapewnić wpływ z tytułu wynagrodzenia w dowolnej kwocie bądź dowolny przelew z innego banku w wysokości min. 2000 zł. 

My uważamy, że warto rozważyć tą promocje jeżeli konto i karta do konta, które posiadamy mamy w tej chwili płatne.

2. Smart Bank (twórcą tego banku jest Sławomir Lachowski, który wcześniej stworzył mBank):
>>> Kliknij, aby założyć „Darmowe Konto w Smart Bank” <<<

Dlaczego warto założyć SMART Konto?

  • Prawdziwe konto za zero
  • Bezpłatna karta do konta
  • Dostęp do gotówki za darmo na całym świecie
  • Konto oszczędnościowe na 2,8% do 50 tys. zł
  • Wygodne zakładanie konta przez smartfona

My od 6 lat nie zapłaciliśmy Bankowi ani złotówki, a korzystamy zarówno z kont podstawowych wraz z kartami płatniczymi, kont oszczędnościowych, jak i z kart kredytowych.

A teraz pewnie Was zaskoczymy, bo za korzystanie „z głową” z produktów bankowych, otrzymaliśmy w ramach różnych promocji, specjalnych ofert bankowych łącznie ponad  8 tys. zł, tak to nie pomyłka 8 tys. złotych, które przeznaczyliśmy właśnie na podróżowanie. Można więc zażartować, że to po części Banki są sponsorami naszych podróży.

Poniżej znajdują się promocje z których korzystaliśmy do tej pory.

OPIS PROMOCJI Z KTÓRYCH KORZYSTALIŚMY:

Eurobank – 2*700 zł;
T-Moblile (dawniej Alior Sync) – 400 zł;
Raiffeisen Bank – 2*190 zł
Inteligo – 2*100 zł;
Meritum Bank – 250 zł i 150 zł;
BGŻ – 500 zł;
BZ WBK – 2*700 zł;
Bank BPH (2*600 zł – 3% zwrotu za wszystkie zakupy)
Karta Kredytowa z programem lojalnościowym w CitiBanku – 2400 zł do wykorzystania na bilety linii lotniczej Wizzair –  (obecnie taką kartę posiada Raiffeisen Bank)
>>> Informacje o karcie Raiffeisen – „Wizzair” <<<

Informacja o pozostałych kartach dzięki którym możemy zbierać mile i latać i nocować za darmo:
>>> Karty dzięki którym zbieramy mile lotnicze i wymieniamy je na darmowe bilety lub noclegi <<<

W kolejnych wpisach będziemy przedstawiać Wam promocje i specjalne oferty bankowe, z których korzystamy lub z których warto skorzystać.
Czy się na tym znamy? Tak znamy się, gdyż jesteśmy z wykształcenia i z zawodu finansistami.

Będziemy Wam polecać te promocje i oferty specjalne z których sami korzystamy, ale także te które stwierdzimy, że są godne uwagi, ale my niestety drugi raz nie będziemy mogli z nich skorzystać.

Drugim prostym sposobem na odłożenie pieniędzy na podróże jest uporządkowanie swojego otoczenia, polega to na wyzbyciu się niepotrzebnych przedmiotów (ubrania, książki, rozmaite przedmioty zabierające przestrzeń z których nie korzystacie) po przez sprzedaż na serwisach aukcyjnych tj. Allegro, OLX (d.Tablica) czy lokalnych serwisach ogłoszeniowych. Przekonacie się ile rzeczy tak naprawdę jest niezbędnych, a ile jest kupionych pod wpływem jakiegoś impulsu bez głębszego zastanowienia. Zobaczycie że tych zbędnych rzeczy macie więcej niż Wam się wydaje.

Proponujemy też stworzenie sobie bardzo prostego arkusza kalkulacyjnego, w którym skategoryzujecie sobie podstawowe miesięczne wydatki i zobaczycie gdzie można wysupłać dodatkowe złotówki i przeznaczyć je na podróżowanie.

Często jak opowiadamy ile wydaliśmy na bilety, noclegi i przejazdy pada pytanie, no dobrze bardzo fajna cena, ale to bez wyżywienia! A ile wydaliście na jedzenie? A ja odpowiadam zawsze że wydaliśmy 5, 10% więcej niż wydalibyśmy w tym czasie będąc w domu, a często się zdarza, że kwota wydana na jedzenie na wyjeździe nie przekracza tej którą wydajemy na jedzenie na co dzień w domu. Ale jeśli nie będziecie wiedzieć ile dziennie wydajecie w domu na jedzenie to również nie będziecie wiedzieć jaką kwotą na wyżywienie dysponujecie w „budżecie podróżniczym”. I do tego właśnie potrzebny jest prosty arkusz kalkulacyjny by móc określić ile wydajemy codziennie na poszczególne kategorie w tym właśnie na jedzenie. (Wkrótce taki arkusz udostępnimy).

Na naszych łamach będziemy poruszać również drugi temat czyli Jak oszczędzać na podróżach. Będziemy opisywać wszelkie promocje, oferty specjalne, programy lojalnościowe związane z podróżowaniem (promocyjne loty, promocyjne okazyjne noclegi, transfery z lotnisk, wakacje z opcją all inclusive, ale organizowane na własną rękę), jak również inne triki pozwalające zminimalizować koszty podróży.

Zapraszamy do zapisania się na nasz Newsletter, by nie „uciekła” Wam żadna promocja którą będziemy opisywać na naszym blogu.


Zapraszamy na nasz fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/JakOszczedzacNaPodroze

Jeszcze raz serdecznie witamy wszystkich naszych czytelników!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>